VODA

Súčasný nepriaznivý stav obyvateľstva zvoní na poplach a núti človeka urobiť niečo v prospech vlastného zdravia a neostať v nečinnosti.

Voda zohráva v priebehu života človeka nesmierne dôležitú úlohu, a to od vnútromaterničného vývoja človeka až do jeho smrti. Je len na nás, ako dokážeme vodu využívať. Môžeme ju využiť pri rôznych veciach ako : zábaly, obklady, hydroterapie, ... .

Vodoliečbu začali používať už v minulosti približne pred 500 rokmi Babylončania, Egypťania, Gréci a Rimania. Pokračovalo sa asi pred 100 rokmi v Sanatórium v Battle Creek za čias Dr. Johna Harveya. Hydroterapiu v Amerike zaviedol maďarský lekár Semmelweis.

HYDROTERAPIA

Funguje už oddávna ako prírodná medicína a pomáha aktivovať samo ozdravné sily organizmu. Poskytuje pomoc pri chronických reumatických ochoreniach, urýchľuje proces hojenia zranení, predchádzanie svalovej horúčke (čiže vyplavovanie kyseliny mliečnej zo svalovej štruktúry), u diabetikov znižuje obsah cukru v krvi a pôsobí na zníženie telesnej hmotnosti takmer o 90%, čím sa odľahčujú končatiny a kĺby, posilňujú a spevňujú svaly a úpony šliach, čo prospieva celému aparátu. Hydroterapia povzbudzuje tiež látkovú výmenu a činnosť čriev, uvoľňuje stuhnuté svalstvo.

VODA – prameň mladosti kože

Tento najlacnejší elixír krásy sa často podceňuje. Ak chýba organizmu voda, čerpá si naše telo tekutinu, ktorá sa nachádza v koži. Vznikajú jemné vrásky a stráca sa pružnosť kože, ako keď vysychá jablko a zvráskavie. Preto veľa pime! Náš organizmus potrebuje denne 1,5 – 2 l tekutín. Optimálne hasiče smädu sú : nesladené ovocné a bylinkové čaje alebo 100% ovocné a zeleninové šťavy.

Voda je jeden z našich najvzácnejších zdrojov. Nedokážeme bez nej žiť, no napriek tomu ju považujeme za samozrejmosť.

Mária Urbanová

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.