Rok ubehol ako voda v potôčiku a esemkári sa znovu stretli na 6. ročníku Abilympiády SZSM na Zemplínskej Šírave v hoteli Chemes, tak ako minulý rok. Hoci sa niektorí odhlásili, čo im bolo veľmi ľúto, zišlo sa nás tu tak akurát.

Po všetkých úvodných ceremóniách čo s Abilympiádou súvisia ako ubytovanie, prihlásenie atď., sme sa po večeri všetci stretli v kongresovej hale, kde nás všetkých privítala naša prezidentka Jarka Fajnorová. Oboznámila nás so všetkým čo nás čaká. Ako každý rok aj teraz sme dostali prvé darčeky, v ktorých nechýbali už známe krásne šálky s nápisom 6. ročníka Abilympiády SZSM, v ktorých mne osobne káva chutí akosi inak ako doma. Nadviazali sme nové priateľstvá, lebo bolo medzi nami aj veľa nových členov, takže debaty bolo veľa. Potom sme sa rozišli do svojich izieb dobre sa vyspať a nabrať veľa síl do súťaženia. Ráno po raňajkách bolo slávnostné zahájenie s kultúrnym programom, na ktorom sa nám predstavila ženská skupina Mrchane z Nových Zámkov. Boli úžasné a takto úžasne nás bavili po celý čas na tejto Abilympiáde. Súťažilo sa tak ako v minulých ročníkoch do obeda aj po obede. Prvý večer sme mali diskotéku, počas ktorej sa losovala aj naša tombola. Pre náš klub bola radostná, lebo náš vozičkár Dušanko Pituk vyhral 1. cenu a to 5-dňový rekondičný pobyt v Turčianskych Tepliciach. Tento prvý večer nám spríjemnila aj mužská spevácka skupina Brežinky z Bertotoviec a tiež Mrchane. Ako minulý rok boli medzi nami aj priatelia z Maďarska, no chýbali nám priatelia z Poľska a Čiech.

Počas tejto Abilympiády pre nás prezidentka Jarka pripravila rôzne akcie a prednášky. Nemohli sme sa všetkých zúčastniť lebo sme aj súťažili, ale vedeli sme o nich. Každý to využil podľa voľného času. Mali sme možnosť masáže, ktorú vykonávali mladé študentky zo Zdravotnej školy v Michalovciach. Ďalej sme mali možnosť dať sa trocha kozmetický skrášliť alebo si dať upraviť a ošetriť nechty. Bola tam aj firma Ganoderma Natura Slovakia s.r.o., ktorá robila prednášku a ponúkala ochutnávku kávy a čaju obohatené o hubu Reishi, ktorá má liečivý účinok. Naozaj toho pre nás bolo dosť a vďaka našej prezidentky Jarky nebolo času nudiť sa, vymyslela všetko tak ako vždy výborne a do detailov. Počas celej Abilympiády sme mali aj tentoraz k dispozícií bazén, voda vraj bola výborná.

Po druhom súťažnom dni sme sa po večeri všetci zišli v kongresovej hale na slávnostné vyhodnotenie víťazov v súťažných disciplínach. Najprv nám ešte zaspievali Mrchane, ktoré sa z nami aj hneď rozlúčili, ale sľúbili že o rok sa medzi nás vrátia. Potom už Jarka vyhlasovala víťazov a rozdávali sa diplomy a hlavné ceny. Po skončení všetkým súťažiacim poďakovala a víťazom blahoželala. No a potom začala veľká zábava. Do tanca nám hrali Hrušovski hudáci. Čo sa týka nášho Klubu SM v Trebišove môžem smelo skonštatovať, že sme boli úspešní. Boli sme šiesti a získali sme 8 cien. Najviac zabojoval Jožko Hvozdík, ktorý získal 3 ceny, ja som získala 2 ceny, Májka Kobzošová 1 cenu, Evka Balogová 1 cenu, Alexandra Gecziová tiež 1x cenu. Veľmi nám chýbala naša predsedníčka Irenka, ktorá bola v tom čase na kúpeľnej liečbe, ale myslím že sme všetko zvládli tak ako má byť, a že na nás bude hrdá, ale veríme že duchom bola pri nás.

Všetko na 6. ročníku Abilympiády bolo znova úžasné, skvelé a ako som už spomínala do detailov premyslené. Veľká vďaka patrí všetkým čo toto všetko pre nás pripravovali a tiež mladým dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom, ktorí nám boli vždy k dispozícií.

Čo dodať na záver? ĎAKUJEME Ti Jarka a všetkým okolo Teba. Do ďalšej Tvojej práce Ti prajeme veľa zdravia, šťastia a veľa dobrých myšlienok, lebo na začiatku je vždy najprv dobrá myšlienka. Dovidenia na Zemplínskej Šírave o rok.

Monika Golianová,

Klub SM Trebišov pri SZSM

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.