Hlavná slávnosť pre všetkých „seniorov roka“ Slovenskej republiky sa odohrala v decembri 2007 v Bojnickom zámku. Za SZSM bola nominovaná členka nášho klubu SM Ing. Zuzka Dvořáčková, ktorá je od začiatku existencie nášho klubu základným pilierom, platnou členkou – už „za chvíľu“ 10 rokov.

Ale v čase vyhlasovania a odovzdávania tohto ocenenia nemohla byť prítomná v Bojnickom zámku, preto sa to stalo teraz u nás vo Zvolene na podnet Prezidentky „Fórumu pre starších občanov“ Ľubice Gálisovej a v spolupodielníctve Mestského úradu Zvolen za prítomnosti viceprimátorky mesta Zvolen p.Mgr.Staníkovej a ďalšej pracovníčky MÚ p.Mgr.Belovej a predsedníčky nášho klubu Anky Raniakovej.

Bolo prítomných aj viac pozvaných hostí – redaktor Slovenského rozhlasu p.PhDr. Marián Ondáš, za OV SZTP p.Malov, p.Gutten, aj viac ďalších. Spomeniem len organizácie v skratke – výbor Klubu SM Zvolen, Nadácia SP Zvolen, Jednota dôchodcov Zvolen,...

Samozrejme, že postupne odzneli slová od hostí už vyššie uvedených, aj ďalších, ktoré výstižne podfarbili existenciu a spolužitie zdravotne ťažko postihnutých občanov SR, kde patríme aj my SM-kári a obdivne sa hovorilo hlavne aj o našej Zuzke, ktorá si tento víťazný post vydobila svojou húževnatosťou a za pomoci rodiny, OA a dobrých ľudí si povedala, že aj vozíčkár s množstvom ďalších problémov môže byť platným v spoločnosti. Teraz navštevuje aj Univerzitu 3.veku, v časopise Nádej sú vždy vyhľadávané jej články – „Sociálna poradňa“. A sú veľmi fundovane podložené zákonmi, kde spolupracuje na pripomienkovaní niektorých z nich. Hlavne tých, ktoré sa bytostne týkajú aj nás SM-károv. A je obdivuhodné, že prekonáva svoje problémy a sústavne spolupracuje s PC, aj s internetom, aj so sociálnymi zákonmi – so všetkými je kamarátkou a je aj vorkoholičkou. A je ešte aj predsedníčkou revíznej komisie nášho klubu.

Ešte potom „čiastočný životopis“ odznel aj z úst predsedníčky nášho klubu a od „medailistky“ Zuzky Dvořáčkovej. Čiastočný preto, že sa popisovala chronológia situácií od času, keď „padla do osídiel SM-ky“. Ako to postupovalo, ako sa to prejavovalo. Problém to ustáť, barly, invalidný vozík, s ktorým je už teraz bytostne spojená atď.

Spomenula aj to, keď jej manžel náhle a nečakane umrel. A deti boli ešte v „školskom veku“. A k tomu SM-ka. Bolo to tak veľmi náročné, že Klobúk Dolu, že sa prebojovala cez všetky prekážky, „preskákala polená“, ktoré jej život s SM-kou kládol pod nohy. A budem sa sčasti opakovať, ale s pomocou rodiny, synov, OA a dobrých ľudí, ako aj spoločenstva nášho klubu zabojovala!!! Nie je v ústave – čo jej hrozilo, zostala doma a venuje sa aj prácam, ktoré predtým sama nečakala!!!

Potom prišli aj chvíle ocenenia Zuzky Dvořáčkovej od hostí aj nášho klubu „zaplavenej“ kyticami, na ktoré sa mohla doma dívať dlhšie a tešiť sa a často s úsmevom či slzami... Ale asi nie, na slzy asi nemá čas, zase sa chytila práce.

Všetky slová, príhovory, boli tak podfarbené citlivými myšlienkami, že veru boli občas veľké problémy, aby slzy ostali v očiach a nekotúľali sa dole brehom...

Keď už postupne aj hostia sa lúčili, odchádzali, uzavrela sa táto kapitola života, kapitola, kde „kapitánkou“ bola naša Zuzka! Preto aj za to všetko Ti ďakujeme – za Tvoju aktivitu, usilovnosť, odbornosť, ochotu pomôcť a poradiť. A aj za to, že si od založenia nášho klubu jeho pilierom!!!

Zuzka, aj pre to všetko si to ocenenie zaslúžiš – ahoj Seniorka roka 2007!!!

Ing. Ladislav Horváth a klub SM Zvolen

Fotky

DSC02166.JPGDSC02170.JPGDSC02176.JPGDSC02172.JPGDSC02175.JPGDSC02163.JPGDSC02156.JPGDSC02173.JPGDSC02165.JPG

Prihlasovanie je určené iba pre správcov obsahu. Iní používatelia (napr. fóra) tu prístup zriadený nemajú.

POZOR! Každý neplatný pokus o prihlásenie je zaznamenaný.